گزارش تصویری از برگزاری حضوری لژیون ها
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 ساعت 21:13 | نوشته ‌شده به دست میلاد عباسی | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق

روز چهارشنبه 99/2/31 شاهد برگزاری حضوری چهار لژیون، از لژیون های نمایندگی شمس با رعایت کامل تدابیر بهداشتی(ماسک و...)و همینطور رعایت فاصله لازم افراد از یکدیگر بودیم.

همچنین لژیون سردار مسافرین نمایندگی شمس نیز در محل نمایندگی به صورت حضوری و با رعایت شرایط مذکور برگزار گردید.
...

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تصاویر،


خلاصه گزارش از لژیون راهنمای محترم مسافر وحید
سه شنبه 30 اردیبهشت 1399 ساعت 13:07 | نوشته ‌شده به دست مسافر محسن | ( نظرات )

پنجمین جلسه  لژیون ششم نمایندگی شمس به صورت حضوری در روز دوشنبه به استادی مسافر مهدی  در تاریخ 29 اردیبهشت 1399، با موضوع  سی دی یخبندان ساعت 15:30 آغاز به کار نمود.


ما کل اعضا از حرکت در یخبندان شما بسیار خوشحال شدیم و در این جاده که توده های فشرده برف از بلندای قله ها تا انتهای شیبی که به جاده منتهی می شود بسیار دشواری پدید می آورد، اما اتومبیل شما کاملا با احتیاط حرکت می نماید که حتی ارتعاش در قندیل ها پدید نمی آید و ارتعاش قندیل های ارتفاعات را به حرکت درنمی اورد تا سبب پایین آمدن بشود، واین دراثر درایت عقل رو به تکامل است، لیدی جونز می گویند سرمای شصت درجه زیرصفر همین است که مشاهده می نمائید و این مطلب، موضوع بسیار مهمی را در شما پدید می آورد که آغاز ان مطلب بشوید و برای انسانهای حاضر درحیات و غایب ، کتاب با ارزشی را به ارمغان به رشته تحریر درآورید و باردیگر سوار براسب سفید گذشته بشوید و با حرکتی به، بلندای پرش های اسب خویش بردارید و این نزدیک شدن به حقیقت آرشیو گذشته است...


خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان مهدی هستم یک مسافر خیلی خوشحالم که در لژیون هستم و اجازه خدمت به من داده شد، همانطور که می دانید راهنمای محترم مسافر وحید بنا بر دلایلی امروز نتوانستند تشریف بیاورند، موضوع امروز درس سی دی یخبندان می باشد که بسیار پیام خوبی است و من همیشه از خواندن آن لذت می برم، کتاب 60 درجه به عنوان یک کتاب مرجع برای ما می باشد و پیام های آن هم برای همه ی ما نوشته شده است.
ادامه مطلب

گزارش تصویری از برگزاری حضوری لژیون ها
دوشنبه 29 اردیبهشت 1399 ساعت 21:35 | نوشته ‌شده به دست میلاد عباسی | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق

امروز 99/2/29 پنج لژیون از لژیون های نمایندگی شمس به صورت حضوری و با رعایت کامل تدابیر بهداشتی(ماسک و...) و همچنین با رعایت فاصله گزاری اجتماعی برگزار گردید....
ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تصاویر،


با نادان سخن مگویید
شنبه 27 اردیبهشت 1399 ساعت 23:07 | نوشته ‌شده به دست محسن محمدی | ( نظرات )

جلسه مجازی لژیون ویلیام وایت کمک راهنما مسافر علی با نگهبانی مسافر امیر احمد و به استادی مسافر وحید در روز پنج شنبه مورخ 25 اردیبهشت 1399 با دستور جلسه «کتاب 60 درجه، بخش با نادان سخن مگویید» ساعت 17شروع به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد؛

پیام با نادان سخن مگویید از کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر به نظر من یکی از زیباترین پیامهای از استاد سردار است. در این مقطع آقای مهندس دژاکام کم کم به انتهای سفر خود نزدیک می شدند و دوست داشتند که موفقیتی را که تا آنجا به دست آورده بودند با دیگران نیز به اشتراک بگزارند. کاری که من هم در سفر اول دوست داشتم انجام بدهم و به همه بگویم چه اتفاقی برای من افتاده است، ولی راهنمای من گفت که باید ابتدا صبر داشته باشی تا مشکل خودت برطرف شود و در ادامه دیگران با دیدن شما خود به سمت این راه خواهند آمد. یک مساله ای که ممکن است با صحبت کردن با نادانان اتفاق بیافتد دلسرد شدن از روش درمان است، ممکن است که با سخره گرفتن روش و طول درمان و دادن پیشنهادات غلط انسان را دلسرد و از مسیر اصلی منحرف کنند.

پیام کتاب بسیار زیباست که می گوید: گر چه خیلی انسانها خویش را دانا می دانند و ممکن است دانا هم باشند، اما وقتی بیان می نمایند که ما می دانیم یعنی دلیل بارزی برای نادانی خویش می آورند. نتیجه ای که از این پیام گرفته می شود این است که عبارت من می دانم دلیل بر نادانی انسان هاست. این مسئله در گذشته در مورد من صدق می کرد و در زمان مصرف فکر می کردم همه چیز را می دانم و خودم از پس همه کارهای خودم بر می آیم.

درکتاب بیان شده؛ اگر بوی گل و یا چمنی حقیقی باشد نیاز به بیان نیست، زیرا از فاصله دورتر هم می شود با حس آن را دریابید. در صدد ساختن آن بر آئید هر قدر که سخت باشد، کارتان در این حیات و حیات بعدی، بسیار آسان خواهد شد. پس من اگر چیزی را بدانم هیچ نیازی نیست که آن را به زبان بیاورم و بگویم من فلان مسئله را بلدم و می دانم.

ادامه مطلب

گزارش تصویری از برگزاری حضوری لژیون ها
شنبه 27 اردیبهشت 1399 ساعت 22:51 | نوشته ‌شده به دست میلاد عباسی | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق

امروز 99/2/27 شاهد برکزاری چهار لژیون از لژیون های نمایندگی شمس و همچنین یک لژیون ویلیام وایت به صورت حضوری در نمایندگی شمس بودیم.
لازم به ذکر است همه افراد ملزم به رعایت تدابیر بهداشتی(ماسک و...) و همچنین رعایت فاصله لازم از یکدیگر هستند.

...
ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تصاویر،


اهمیت شناخت نفس
جمعه 26 اردیبهشت 1399 ساعت 14:03 | نوشته ‌شده به دست محسن محمدی | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

جلسه مجازی لژیون دوم نمایندگی شمس با راهنمایی کمک راهنمای محترم مسافر اشکان در تاریخ 24 اردیبهشت 1399 به نگهبانی مسافر سهی و دبیری مسافر محسن با استادی کمک راهنما مسافر اشکان با دستور جلسه سی دی نفس و جسم ساعت 18:30 شروع به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد؛

امیدوارم حال همگی خوب باشد و در سلامتی کامل به سر ببرید و آن هایی که حال خوش ندارند امیدوارم با کار کردن و تلاش و دانایی خودشان به حال خوش برسند. امروز قرار است درباره سی دی نفس و جسم صحبت کنیم. به اعتقاد من اگر ما متوجه تعریف نفس و کارکرد آن بشویم و همچنین بدانیم که نفس تا کجا مارا هدایت می کند، خیلی از مسئله ها و مشکلات زندگی حل خواهد شد. منشاء تمام مشکلات بشر و هر اتفاقی که در زندگی می افتد نفس است. بی عدالتی ها، جنگ ها و مشکلات متعدد دیگر نیز از نفس نشأت می گیرد. ما امروز اینجا هستیم که درباره این مسئله صحبت و کنکاش کنیم، اگر درباره این موضوع جست و جو و کنکاش صورت نگیرد این مسئله پنهان باقی بماند و شاید ما هیچ وقت نخواهیم فهمید نفس چیست! و چه کارهایی از او بر می آید.

از زمانی که انسان خود را در این کره خاکی شناخت و به این درک رسید که کجا است و چه می کند هزاران سال طول کشید. ما وقتی به تاریخ و انسان های اولیه نگاه می کنیم در می یابیم که هیچ یک درکی از زندگی نداشتند و کاملا خلق و خوی حیوانی داشتند. انسان در مراحل اولیه زندگی نمی دانسته که باید چکار کند و فقط به دنبال یافتن منابع و مصرف آن بوده است و درکل زندگی به این شکل بوده است.

به نظر شما چرا این اتفاق افتاده است؟

بدلیل اینکه نفس مرتبه و مرحله دارد که عبارت است از جمادی، نباتی، حیوانی و انسان. ما این مراتب نفس را در تمامی مراحل تشکیل فرایند زندگی می بینیم. اگر نگاه بکنید در زمان دایناسورها یک نوع زیست وجود داشته است و بعد از دایناسورها زیست و زیستگاها تغییر می کنند و حیوانات کلا جور دیگری می شوند. در نتیجه اولین نکته ای که ما باید بدانیم و در نظر داشته باشیم این است که نفس برای تکامل و بقا چه در صورپنهان و چه در صورآشکار تمام تلاش خود را می کند و از پتانسیل ها و منابع موجود استفاده می کند تا خود را حفظ کند و به حیات خود ادامه دهد. چه در حال سقوط و چه در حال صعود هیچ فرقی نمی کند. در کتاب های مختلف نفس به چند مرحله تقسیم شده است. نفس اماره، نفس لوامه، نفس ملهمه، نفس مطمئنه، نفس راضیه ،نفس مرضیه ،نفس صافیه و ... اما ما در کنگره 60 خیلی جامع و مفید نفس را به سه مرحله نفس اماره و نفس لوامه و نفس مطمئنه تقسیم بندی کردیم. تقسیم بندی ساده تر این موضوع به ما کمک می کند تا هرچه ساده تر به نفسانیت و عملکرد آن پی ببریم.

فارابی نظریه ای بسیار جالب دارد که در آن قوای نفس را تعریف می کند و با خواندن آن به عمق پیچیدگی نفس پی می برید. متوجه خواهیم شد نفس باید تهذیب شود چرا که به گفته ی فارابی نفس خود 5 قوا دارد، قوای اول آن غاذیه است و امور مربوط به تغذیه بدن را بر عهده دارد و خود از چند قوای فرعی دیگر تشکیل شده است.

قوای دوم حاسه است که مربوط به حواس بدن است و ادراک دیدن و بوییدن و شنیدن و... را بر عهده دارد. قوای سوم قوای نفس متخیله است که با تجزیه شدن چیزهایی را پدید می آورد که ممکن است برآورد های واقعی نداشته باشد و کار آن تخیل است و از منابع ناموجود چیزی را بوجود می آورد که واقعی نیست و از حواس صور پنهانی استفاده می کند و برای همین است که قوه ی تخیل نفس اینقدر عجیب است.

چهارمین قوای نفس که راجب آن صحبت می کنیم قوای نفس نزوعیه است یعنی اینکه شوق و کراهت در انسان بوجود می آورد و پدیده هایی مانند ترس و شادی کار این قوا می باشد.

پنجمین قوا نفس منطقه است که یعنی با قوه ی عقل تقسیم بندی می کند که خود آن از دو قوه ی نظری و عملی تغذیه می کند که در نهایت اطلاعات این دو تبدیل به قوه ی ناطقه می شود.

...

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دیهای آموزشی،

گزارش تصویری جشن راهنما
پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399 ساعت 21:47 | نوشته ‌شده به دست میلاد عباسی | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق

از 20ام الی 24ام اردیبهشت ماه،به مناسبت هفته راهنما، در نمایندگی شمس، جشنی کوچک و متفاوت به دلیل محدودیت های ناشی از بیماری کرونا و با رعایت تدابیر بهداشتی(ماسک و...) برگزار شد؛ و از راهانمایان محترم نمایندگی تقدیر به عمل آمد....
ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تصاویر،


پیام رهایی...
پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399 ساعت 21:06 | نوشته ‌شده به دست میلاد عباسی | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق

روز چهارشنبه 99/2/24 مسافر امیر احمد عزیز، با دستور جناب مهندس به رهایی از اعتیاد رسید و گل رهایی را از دستان ایشان دریافت کرد.

مسافر امیر احمد به روش DST و با داروی OT و با راهنمایی کمک راهنمای محترم، مسافر نیما به درمان اعتیاد رسیدند.
این رهایی پرشگون را به ایشان،راهنمای محترمشان،
بنیان کنگره و همه اعضای نمایندگی شمس تبریک عرض می نماییم.

تا باد چنین بادا...
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولد و رهائیها،


استادی راهنمای محترم مسافر اشکان
پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399 ساعت 08:50 | نوشته ‌شده به دست محسن محمدی | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

جلسه مجازی لژیون دوم نمایندگی شمس با راهنمایی کمک راهنمای محترم آقای اشکان توکلی در تاریخ 22 اردیبهشت 1399 به نگهبانی مسافر مجتبی و دبیری مسافر محسن و استادی راهنمای محترم مسافر اشکان با دستور جلسه سی دی نفس و جسم ساعت 18:30 شروع به کار کرد.
خلاصه سخنان استاد؛
سی دی نفس و جسم یکی از سی دی هایی می باشد که در آن جناب مهندس بصورت کامل درباره ی نفس صحبت می کند . در این سی دی نیز همانند کتاب های عبور از مدار 60 درجه زیر صفر و سایر کتاب های کنگره تعریف نفس این گونه بیان شده است:
نفس آن چیزی است که تعیین موجودیت می کند در ظاهر و در باطن و ویژگی اش آن است که خواسته دارد معقول و نامعقول.
وقتی به این تعریف دقت می کنیم شاخص هایی بدست می آوریم که با آن ها می توانیم کارکرد نفس و هدف و برنامه آن را بسنجیم. برای مثال اینکه از چه زمانی درون ما وجود داشته است و تا چه زمانی درون ما 
خواهد بود.
دانستن این موضوع چنان آرامش و دیدگاه عمیقی به انسان می دهد که دیگر زندگی کردن در جهان خاکی
دیگر برای انسان سخت نخواهد بود چرا که می داند راهی که در آن قرار دارد چه راهی می باشد و یا اینکه از کجا آمده است و به کجا می رود و اینکه قرار است چه چیزهایی یاد بگیرد و کاربرد آن ها چیست.               نفس تعیین موجودیت می کند و شعور کافی آن نفس یک موجودیت را خلق می کند همانند گیاهان، نباتات ،
انسان و...
اگر به نظریه داروین نگاه کنید می بینید که شاید درست است چرا که وقتی به این جهان نگاه می کنید تنوع و گوناگونی بسیاری مشاهده می کنید. ما هزاران گونه جانوری داریم که هرکدام خود به چندین دسته تقسیم می شوند. به نظر شما این همه تنوع به چه دلیل می باشد؟ یا برای مثال اگر من نباشم چه اتفاقی خواهد افتاد؟ حضور من چه فایده ای دارد؟
وقتی انسان به این موضوع فکر می کند به پوچی می رسد چرا که از مبدا بی خبر است و نمی داند مبدا کجاست و مقصدش چه است و فقط الان را می بیند.
آقای مهندس می فرماید هر گیاه هر جانور و هر جامداتی نفسی دارد و این نفس تعیین موجودیت می کند بر اساس اطلاعات قبلی ای که جمع آوری کرده است می تواند تعیین کند که چگونه باشد.
برای مثال در بازی فوتبال یک بازیکن بر اساس نحوه بازی و توانایی او در فصل قبل می تواند تعیین کند که در فصل بعدی در کجا بازی کند. 
مهندس مثال می زنند که  درخت نخل آخرین مرحله در نباتات است و بعد از آن تبدیل به یک جانور یا حشره 
و یا یک حیوان یا هر موجودی که می تواند حرکت داشته باشد می شود. آخرین مرحله نفسانی در گیاه می شود پایین ترین مرحله نفسانی در حیوانات یا موجودات زنده. آخرین مرحله نفس موجودات و حیوانات می شود پایینترین مرحله رشد نفس انسانی .

ادامه مطلب
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دیهای آموزشی،

گزارش تصویری از برگزاری حضوری لژیون ها
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 ساعت 23:03 | نوشته ‌شده به دست میلاد عباسی | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق

امروز چهارشنبه 99/2/24 چهار لژیون از لژیون های نمایندگی شمس به صورت حضوری و با رعایت کامل تدابیر بهداشتی(ماسک و...) و همچنین رعایت فاصله لازم از یکدیگر برگزار گردید.Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تصاویر،
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات