مصاحبه با مرزبان محترم آقای حسن
جمعه 26 مرداد 1397 ساعت 14:25 | نوشته ‌شده به دست سعید بابایی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق

امروز در خدمت آقای حسن مرزبان محترم شعبه شمس هستیم و به همین مناسبت مصاحبه‌ای را پیرامون شناخت هر چه‌بهتر ایشان و خدمت‌هایی که تا به اینجا داشته‌اند خواهیم داشت، خواهشمندم خودتان را به‌صورت کنگره‌ای معرفی نمایید؟

سلام دوستان حسن هستم یک مسافر، آخرین آنتی ایکس مصرفی شیشه، یازده ماه و بیست‌وهفت روز با کمک راهنمایی آقای علی سفر کردم، ورزش در کنگره والیبال. در ضمن سفر نیکوتین هم داشتم به مدت یازده ماه و بیست‌وهفت روز و در حال حاضر هم دو سال است که از هر دو بند رها و آزاد هستم.

آشنایی شما با این مجموعه به چه طریقی بوده است؟

بنده با کمک بردار کوچک‌تر با این مجموعه آشنا شدم و خوب من هم روش‌های مختلفی را برای ترک مواد مخدر تجربه کرده بودم و چون نتیجه‌ای نگرفتم و با توصیه ایشان به کنگره آمدم. قصد اولیه من خریدن زمان برای انجام کارهای گذشته‌ام بود و به شکلی شده بود که مشکل من بر روی خانواده بسیار تحت تأثیر گذاشته بود. خوشبختانه شروع به سفر کردم و به رهایی رسیدم.

فرق این روش با روش‌هایی که قبلاً تجربه نموده‌اید به چه نحوی بوده است؟

خوب من قبل از کنگره با مجموعه معروف دیگر هم آشنا شده بودم و آن موضوعاتی که در حرمت‌ها کنگره برای تمامی افراد خوانده می‌شود و به‌خصوص گفتار و کردار آن مجموعه برای من تخریب ایجاد می‌کرد تا سازندگی همراه داشته باشد و واقعیت امر این است که؛ کنگره یک روش و متد است و شخص واقعاً درمان می‌شود و شخص مسافر و اطرافیانش با تمام وجود این موضوع را حس می‌کنند که مصرف مواد مخدر یک مقوله کوچکی بوده است و به‌قدری ضد ارزش‌های دیگر در انسان شکل‌گرفته است که بعد از درمان مواد مخدر فرد متوجه آن ضد ارزش‌ها خواهد شد که چقدر تخریب برای خود و اطرافیان و جامه در پی داشته است.

اتفاقات مهمی که در طول سفر اول برای شما رخ داد؟

من زمانی که به کنگره آمدم که به‌واسطه مصرف مواد مخدر؛ خانواده، فرزند و کار بنده برای ازهم‌پاشیده شدن به تار مویی بند بود و پیش خودم فکر نمی‌کردم تحت هیچ شرایطی این مشکلات بهبود یابد، به‌خصوص زندگی خانوادگی‌ام، پس از مدتی سفر این مشکلات بهبود یافت و این برای من بسیار اتفاق خوب و خاطره‌انگیزی است.

تجربه‌ای که در طول سفر و خدمت‌هایی که انجام داده‌اید؟

در کنگره خدمت حال شخص را خوب می‌کند و من در ابتدا فکر می‌کردم این حکم شعار دادن را خواهد داشت. سفر اول خدمت‌های مختلفی را انجام دادم به سفر دوم وارد شدم؛ دبیر، نگهبان، مرزبان و در امتحان کمک راهنمایی قبول شدم و خدا را بابت این جایگاه‌ها و تجربیاتی که به دست آوردم شکر و سپاس می‌گویم. هر خدمتی از کوچک تا خدمت‌های بزرگ‌تر دیگر، تمامش حال مسافر را خوب می‌کند و این را هر شخصی بایستی خودش تجربه کند تا این مهم را با تمام وجودش درک و لمس نماید.

تعریف و تجربه شما از جایگاه مرزبانی؟

مرزبانی نقطه تحمل را بالا می‌برد و این هنگامی خودش را نشان می‌دهد که باید با یک مسافر سفر اولی و دومی فرقی ندارد بحث و گفتگو و با رعایت چهارچوب‌های کنگره قوانین را طبق و برخلاف میل باطنی‌ات اجرایی نمایی و جایگاه اجازه نمی‌دهد در بعضی مواقع خصوصاً ره‌جو سفر اولی برخور‌د قاطع داشته باشی، از اینکه حالش بالا و پایین نشود و مجبور هستید در موارد خاص از کوتاه بیایید.

لذت‌بخش‌ترین جایگاهی که تجربه نموده‌اید؟

همین جایگاه فعلی‌ام مرزبانی، البته قابل‌ذکر است جایگاه کمک راهنمایی هم بسیار رفیع و بالا است اما تابه‌حال تجربه‌ای نداشته‌ام و بعدازاین جایگاه لژیون را تشکیل خواهم داد.

دبه و پیمان در جایگاه‌های کنگره‌ای؟

به‌واسطه آموزش‌هایی که در کنگره داشته‌ام و بحث پیمان بستن است و بنده وادی هشتم را با اجازه آقای مهندس اجرا نموده‌ام، از وقتی این پیمان را بسته‌ام خیلی تأثیرات مثبتی بر روی من داشته و خیلی از جاها برای من حالت ضربه‌گیر را داشته است و یا خاموش بودن و ترمز کشیدن. یادآوری برای من را همراه دارد که درگذشته چه بوده‌ام و در حال چه هستم.

روزی که شما وادی هشتم را تجربه نمودید، حس و حال شما به چه نحوی بود؟

پیمان وادی هشتم یک‌طوری شمارا بیمه می‌کند، دقیقاً همانند واکسیناسیون است و من پیمان وادی هشتم را نزدیک خانه مادری بستم، هرگاه به منزل ایشان می‌روم به آن مکان هم سر می‌زنم و برای من بسیار لذت‌بخش است.

چندین خواسته‌ای که در پیمان از خداوند داشته‌اید را برای ما بازگو نمایید؟

از خداوند خواسته‌ام کمک کند بتوانم به بندگان دیگر به‌خصوص هم نوع خود کمک کنم و این شروعش است که از مسافران شروع می‌شود و به بندگان دیگر خداوند هم تسری پیدا می‌کند. بازهم از خداوند خواسته‌ام که؛ تمام خطاهای من را ببخشد و سعی می‌کنم که روی این خواسته‌ها کارکنم و در زندگی بیشتر آن‌ها را عملی نمایم.

چه ابزاری لازم است که شخص به یک چشمه جوشان تبدیل شود؟

تبدیل‌شدن ازنظر من فرقی ندارد در کنگره و اجتماع در چه جایگاهی باشیم، اما بایستی در تکاپو و تلاش باشیم و یکی از شرایط چشمه شدن و رود شدن، اختلاف‌پتانسیل است و این ملزم به تلاش و کوشش است و قطعاً در هر جایگاه شما به این رود بودن خواهی رسید.

شما خدمت‌گزار هستید و به این چشمه بودن تبدیل‌شده‌اید، چقدر از این مهم را مدیون راهنما هستید؟

 قطعاً همه آن‌ها و استارت اولیه را راهنما برای من زده است و این سوق دهی توسط ایشان برای من شکل‌گرفته، ایشان را به‌عنوان یک الگو و صرف‌نظر کردن از سن ایشان قبول داشته‌ام و بنده هیچ‌گاه ازنظر اطلاعات به ایشان نخواهم رسید و خود را همیشه شاگرد در هر جایگاهی می‌دانم.

کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر و پیام موردعلاقه شما؟

پیامی که بسیار دوست دارم اذن و آتش ویرانگر و برای رسیدن به این پیام نیاز به عزم ملی است و همه بایستی دست‌به‌دست هم بدهیم تا این پیام جهانی شود. پیام لنگر کشتی را بکشید؛ بنده به تلاش و کوشش اعتقاد بسیاری دارم، شخص تا خودش چیزی را طلب نکند آن اتفاق خوب برایش رخ نخواهد داد و پیام لنگر کشتی برای من القاکننده حرکت و کشیدن لنگر از آب است و حالت سکون محکوم بودن به فنا خواهد بود.

کتاب عشق و اندیشه شما نسبت به این کتاب؟

 برگرفته از کتاب 60 درجه است و اصل و بنیان هر دو کتاب یکی است، چهارده کلید در سفر زندگی انسان است و در درمان اعتیاد ما فقط تأثیر گزار نیست بلکه در تمامی موارد ارزشی انسان قابل‌درک و فهم می‌باشد و در تمام مسائل زندگی برای ما حکم شاه‌کلید را خواهد داشت.

سی‌دی‌های آموزشی کنگره 60؟

سی‌دی‌هایی که برای من بسیار تأثیر گزار بود منیت، قیاس و امواج بازدارنده ذهن از استاد امین؛ ایشان در این سی دی اشاره به ضد ارزش‌هایی که ترس، منیت و ... عنوان می‌کند و مشخصه‌های آن را باز می‌کند و راه‌های مقابله با مثلاً خشم را آموزش می‌دهند. درگذشته هنگامی‌که خشمگین و عصبانی می‌شدم مقاومت می‌کردم و نکته‌ای که برای من به همراه داشت جاخالی دادن در مقابله خشم دیگران است و وقتی این را در زندگی پیاده می‌کنم برای من بسیار آموزنده است. یا در سی دی قیاس و برداشت من؛ من زمانی می‌توانم دو موضوع را باهم قیاس کنم که شرایط یکسانی داشته باشند و قیاس بدون تفکر و تعقل باعث بیزارشان؛ نسبت به خود، اطرافیان و در آخر خداوند را شامل خواهد شد.

هدف شما از قبولی در امتحان کمک راهنمایی؟

هدف من خدمت کردن است و داشتن هدف مهم است که لازمه‌اش عشق به مخلوق است. با برنامه بودن هم برای قبول شدن در این امتحان مهم می‌باشد، نه اینکه بخواهند دو هفته آخر شروع به خواندن متون آموزشی کنند وزندگی خود را مختل کنند. با یک برنامه‌ریزی ساده قبولی برایشان راحت خواهد بود.

کلام آخر شما؟

آرزوی من این است که افرادی که از مشکل و معضل اعتیاد در رنج و عذاب هستند، روزی به آن معرفت، شناخت و دانش دست یابند که بدانند اعتیاد درمان قطعی دارد و تنها روش آن روش تدریجی و کنگره 60 هست، ممنون و متشکر از اینکه به صحبت‌های من توجه نمودید.

تهیه گزارش و ارسال؛ مسافر سعید بابایی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فریدون رفائی جمعه 2 شهریور 1397 11:06
ممنون از سعید عزیز و مرزبانان محترم
چهارشنبه 31 مرداد 1397 20:28
اقا سعید ممنون....... موفق و پیروز باشی
مرزبان محترم حسن آقا مرسی از شما
مسعود مصطفی شنبه 27 مرداد 1397 11:15
خدا قوت به آقا سعید عزیز . ممنون از زحمات شما

حسن اقای عزیز به یاری خداوند جایگاه کمک راهنمایی را هر چه زودتر تجربه کنی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: