کارگاه آموزشی عمومی نمایندگی شمس پنجشنبه 96/11/26 و جشن رهایی مسافر حامد
پنجشنبه 26 بهمن 1396 ساعت 19:49 | نوشته ‌شده به دست مسافر بهمن | ( نظرات )

چهارمین جلسه از دور شانزدهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره ۶۰ مورخ 26 بهمن ۹۶ با استادی آقای رضا و نگهبانی آقای امیر و دبیری آقای مهدی با دستور جلسه وظایف راهنما و ره‌جو و در ادامه جشن سومین سال رهایی مسافر حامد  رأس ساعت ۱۷ آغاز بکار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

 خیلی خوشحالم که امروز به بهانه تولد در خدمت شما عزیزان هستم. در ابتدا عرض کنم دیروز روز ولنتاین بود یا روز عشاق، امیدوارم همه ما بتوانیم روزی یک عاشق تمام‌عیار باشیم زیرا کنگره به ما آموخت تنها چیزی که درنهایت باقی خواهد ماند محبت و پیوند محبت است و ما بدون محبت به‌مانند ظرف‌های خالی هستیم.

این دستور جلسه دستور جلسه‌ای از قبل هست با تغییراتی که در آن اعمال‌شده یعنی وظایف ره‌جو تبدیل‌شده به وظایف راهنما و ره‌جو. ما در طول زندگی از دو منبع می‌توانیم آموزش بگیریم یکی استاد و معلم و دیگری روزگار گه به ما خواهد آموخت. ره‌جو کسی است که خود را آماده می‌کند که با آموزش گرفتن بتواند به هدف موردنظر برسد و راهنما کسی است که در این مسیر راهنمایی‌های لازم را انجام می‌دهد. این کلیت کار است اما جزییات مهمی هم دارد. هرکسی که وارد کنگره می‌شود الزاماً ره‌جو نیست. چراکه بعضی هنوز در همان وادی گذشته هستند و برخی فقط تعویض ماده مصرفی داشته‌اند. ره‌جو باید خواست رهایی داشته باشد و حرکت کند و دستورات راهنما را به‌درستی اجرا نماید. کنگره شرایطی را فراهم کرده است که مهم‌ترین آن حرمت‌هاست که باید رعایت شود. رعایت این حرمت‌ها برای ره‌جو و راهنما الزامی ست و عملاً راهنما باید با اجرای حرمت‌ها الگوی مناسبی برای ره‌جو باشد. از طرفی هر راهنما خودش یک ره‌جو است و در کنگره آموزش هرگز متوقف نمی‌شود و در تمام سطوح جریان دارد.

 پس باید از این فرصت نهایت استفاده را بکنیم. اصطلاحی داریم که ره‌جو باید سرش را با سر راهنما عوض کند، این به آن معنی است که ره‌جو باید تمام امور مربوط به درمان را باراهنما در میان بگذارد و خودسرانه هرگز عمل نکند. پس از سفر اول تازه اصل جریان شروع می‌شود و وارد مرحله به خود رسیدن می‌شویم که بسیار مهم است و تزکیه و پالایش را نیاز خواهد داشت.

سخنان استاد درباره مسافر حامد:

حامد بسیار پسر فعالی بود و هست و هرگز دست از تلاش برنداشته است و روزی به مادر محترم حامد گفتم حامد هر کاری می‌کند برای خودش می‌کند. کمک راهنمایی در کنگره بسیار جایگاه باارزشی است و در این جایگاه آموزش‌های زیادی وجود دارد. خاطرم هست هنگامی‌که جشن رهایی اولین سال رهایی حامد را برگزار می‌کردیم آنجا دعا کردیم که حامد به مدارج و جایگاه‌های بالاتر ارتقا پیدا کند. امروز همان روز است و حامد خوشبختانه کمک راهنما شده است و شالش را هم گرفته است. امیدوارم روزی برسد که جشن رهایی ره‌جوی حامد را برگزار کنیم و مطمئن هستم که آن روز خیلی دور نیست. از همه شما سپاسگزارم.

 

قدردانی از لژیون مالی و اوتی:

قبل از شروع مراسم جشن رهایی از خدمتگزاران بخش اوتی و عزیزان لژیون مالی و مسافرانی که کمک‌های نقدی انجام داده بودند تشکر و قدردانی گردید.

مراسم جشن سومین سال رهایی مسافر حامد:

در شروع مراسم ابتدا هم‌سفر مسافر حامد صحبت کردند.

سخنان هم‌سفر:

در ابتدای صحبتم از جناب مهندس دژکام تشکر می‌کنم و همین‌طور از راهنمای خودم خانم فروغ که خیلی برای من زحمت کشیدند و همین‌طور از آقا رضا راهنمای مسافرم که در این چند سال خیلی زحمت کشیدند. یک پیام کوتاه دارم برای هم‌سفرانی که تازه‌وارد کنگره می‌شوند دارم که به این زودی ناامید نشوند و با امید به خدا به راه خود ادامه بدهند...

سخنان کمک راهنما فروغ:

در ابتدا خدا رو شکر می‌کنم و خوشحالم که توانستم در سومین سال رهایی در کنار این خانواده باشم. از جناب مهندس تشکر می‌کنم که لطف و محبتش را شامل همه ما کرد و با تأسیس کنگره باعث تغییر انسان‌های زیادی شدند. سال اول رهایی حامد من گفتم اما بازهم خواهم گفت. در روز مشاوره مادر حامد گفت دوست دارم حامد از خانه برود و دیگر برنگردد. تخریب‌های زیادی وجود داشت و همه این تخریب‌ها در کنگره از بین رفت و پروسه تغییر، تبدیل و ترخیص اجرا شد. ایشان یکی از خدمتگزاران خوب شعبه در بخش‌های مختلف بودند و هستند. تا جایی که امروز کمک راهنما شده‌اند و من به ایشان تبریک عرض می‌کنم و برای همه این خانواده از خداوند بهترین‌ها رو آرزو می‌کنم.

آرزوی مسافر حامد:

امیدوارم خداوند قدرت انجام عمل سالم رو به من عطا بفرماید

سخنان مسافر حامد:

در ابتدا از خداوند تشکر می‌کنم که پاسخ آرزوی سال اول رهایی من را اجابت نمودند و در سومین سال به من هدیه کردند. از جناب مهندس تشکر می‌کنم هرچند که در کلام نمی‌شود محبت ایشان را جبران نمود و حالاها ما مدیون ایشان هستیم. از خودم بگویم 12 سال تخریب داشتم که 5 سال آخر آن مصرف شیشه بود که این قسمت بخش گمشده زندگی من است و چیز زیادی از آن به خاطر ندارم مگر آنکه کسی از آن دوران برایم تعریف کند. معمولاً مصرف‌کنندگان مواد مخدر وجوه مشترکی دارند؛ مانند افسردگی، ترس، ناامیدی و موارد مشابه چه از سوی فرد چه از سوی جامعه وجود دارد و این ربطی به ماده مصرفی ندارد و در سرنوشت تمام مصرف‌کنندگان وجود دارد؛ اما من چه کردم؟ من تنها کار مهمی که انجام دادم آمدن به اینجا بود چراکه بقیه کارها از خدمت و بقیه وظیفه من بود و هرگز فکر نمی‌کردم به این نقطه برسم. تمام این‌ها را هم بعد از جناب مهندس مدیون یک نفر هستم کسی من را از مرگ نجات داد. کسی که الگوی من و تأثیرگذارترین فرد در زندگی من بوده است. من ره‌جوی خوبی بودم یا نه نمی‌دانم اما تلاشم را کردم اما جاهایی هم نشد خودم میدانم اما تلاش کردم که شناسنامه خوبی برای آقا رضا باشم و امیدوارم توانسته باشم. درباره هم‌سفرم بخواهم بگویم امروز وقتی خودم را جای شما می‌گذارم بدون تردید ظرفیت تحمل این وضع را نداشتم. شما کار بزرگی انجام می‌دهید همانند قدیسان و به شما خدا قوت عرض می‌کنم و در آخر هم از همسرم که به‌تازگی وارد زندگی من شدند تشکر می‌کنم که در دوران تخریب با من بودند و همراهی کردند و این نوع نگاه به مسافر هم از معجزات کنگره 60 است. از همه عزیزان و برادر لژیونی هام و از همه آن‌هایی که هستند و حتی آن‌هایی که دیگر نیستند.

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات پنجشنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سعید بابایی یکشنبه 29 بهمن 1396 07:55
حامد عزیز سومین سالگرد تولدتان مبارک .متشکر و ممنون از زحمات آقا بهمن عزیز در بخش سایت شعبه شمس
نیما خرم شنبه 28 بهمن 1396 21:10
مباااااارک باشه حامد عزیز. انشاالله تولد رهجواتو جشن بگیری
علی عاشوری پنجشنبه 26 بهمن 1396 22:15
اقا حامد عزیز و دوست داشتنی تولد سه سالگی شما را به همسفرتون؛راهنمای محترم اقای کاشفی و خانواده بزرگ کنگره شصت تبریک میگم با ارزوی پایداری و ازاد مردی شما
مسعود مصطفی پنجشنبه 26 بهمن 1396 20:40
آقا حامد عزیز و جناب کاشفی خیلی خیلی تبریک
مبارک و پرشگون باد

ایشااله موفق و سربلند باشید
به امید تولد ازاد مردی حامد عزیز
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: