مصاحبه با ویراستار مکتوبات کنگره 60؛ آقای محسن زهرایی
سه شنبه 19 دی 1396 ساعت 22:09 | نوشته ‌شده به دست سعید بابایی | ( نظرات )

در خدمت یکی از کمک راهنمایان کنگره شصت و همین‌طور ویراستار کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر و کتاب عشق، آقای محسن زهرایی عزیز هستیم. از شما سپاسگزار هستم بابت وقتی‌که امروز گذاشته‌اید، امیدوارم تجربیات شما از گفتگو در این روز قشنگ، کمک شایانی باشد برای تمامی مسافران و هم‌سفران کنگره شصت به‌ویژه نمایندگی شمس. خواهشمندم خودتان را به‌صورت کنگره‌ای معرفی نمایید؟

سلام دوستان محسن هستم یک مسافر، آنتی ایکس مصرفی کوکائین، مدت سفر اول یازده ماه، به روش دی اس تی با داروی اوتی با کمک راهنمایی آقای علیرضا سفر کردم، رهایی و آزادی 9 سال و چهار ماه و هفت روز.

1. در رابطه با بنیان کنگره شصت و همین‌طور احساسی که به ایشان دارید؟

واقعاً این‌یک حس شگفت‌انگیز و غریب است برای بنده، هم‌زمان بودن با جناب مهندس و به‌طور ویژه‌تر که ویراستار کتاب ایشان هم بودم و این افتخار با یک موهبت عجیب‌وغریبی بود که نصیب من شد تا یک مقدار به ایشان نزدیک‌تر باشم برای انجام امور مربوطه با مکتوبات کنگره شصت و عمیقاً احساس می‌کنم یک نقطه عطفی است در تاریخ، حضور مهندس دژاکام و آمدن ایشان و اتفاقی که با تفکر و ساختار کنگره شصت رخ داد و تصور شخصی من این است که؛ چندین قرن است که همچنین اتفاقی را نداشته‌ایم.

2. احساس شما در مورد شعبه شمس و ره‌جویانی که در قالب راهنما در این شعبه خدمتگزار هستند؟

من به‌دوراز هر ادعایی واقعاً فکر می‌کنم که؛ همان مطلبی که جناب مهندس به من یاد داده‌اند. ما ره جو را برای خود پرورش نمی‌دهیم بلکه برای کنگره. آقایان؛ فریدون، وحدت، محسن و رضا و خیلی از دوستان دیگر به اسم راهنمایی و ره‌جویی به همدیگر منصوب هستیم؛ اما؟ همه ره جو کنگره هستیم و من به ایمان رسیده‌ام در این موضوع. اگر راهنما کارش را با ره‌جو درست انجام دهد، ره جو هم راهنما را خواهد داشت و هم کنگره را؛ اما اگر خدایی نکرده راهنمایی سیستم کاری‌اش طوری باشد که ره جو را وابسته به خود و لژیون نماید، در ادامه نه راهنما را خواهد داشت و نه ره جو را؛ بنابراین ما دقیقاً می‌دانیم که ما در مسیری واردشده‌ایم و همراه شدیم که هرکدام یک وظیفه‌ای را در آن راه داریم و باید به بهترین، زیباترین و کامل‌ترین وجه ممکن این مسئولیت را انجام دهیم و جا را به آیندگان بعدی به‌درستی تحویل بدهیم.

3. آقای مهندس همیشه می‌فرمایند؛ مسافری که خدمتگزار است یک فرقی با دیگران با این دسته از افراد، قائل می‌شوم. شما هم بین ره‌جویی که کمک راهنما شده است و خدمتگزار با دیگر ره‌جوهایتان، فرق می‌گذارید یا خیر؟

قطعاً همین‌طور است. من همیشه این مثال را می‌زنم؛ شما یک پدری را بروید و در خانه‌ای رؤیت نمایید، سه فرزند دارد. اگر پدری بگوید این سه فرزند از دید من فرقی ندارند در اعمال و کردارشان، بزرگ‌ترین دروغ تاریخ را گفته. ازلحاظ محبت عاشق هر سه فرزند است و در این شکی نیست؛ اما غیرممکن است این سه نفر در دید پدر یکی باشند. چون آن بچه‌ها با عملکردشان، خودشان تعیین می‌کنند جایگاهشان را، این حس رتبه‌بندی ندارد و دانایان و نادانان با یکدیگر برابر نیستند و آنکه به پدر و مادر خدمت می‌کند جدا از این جریان است. آقا رضا، آقا فریدون و آقا وحدت باعث افتخار بنده هستند و خیلی تفاوت دارند با ره‌جویی که در کمک راهنمایی قبول‌شده، اما تا حال حاضر لژیونی را تحویل و تشکیل نداده است.

4. جناب مهندس همیشه توصیه به کتاب خواندن رادارند، تابه‌حال آقای مهندس کتابی را به شما پیشنهاد داده‌اند که بخوانید؟ ممکن است از این کتاب‌ها اسم ببرید؟

نه خیر نمی‌توانم اسم ببرم (با خنده ایشان). خوب زمانی حس کنجکاوی و با آشنا شدن من با کنگره، یکسری از کتاب‌ها را خوانده‌ام؛ اما صادقانه بگویم. همین هفته پیش داشتیم در مورد کتاب چهارده مقاله صحبت می‌کردیم و این نوید را به شما بدهم که این کتاب مجوز چاپ گرفت. یکی از راهنما در آنجا پرسید ما به مسافران کتاب پیشنهاد بدهیم یا نه؟ ما پیشنهاد کتاب‌خوانی می‌دهیم نه اسم کتاب خاصی. یک جوان ایرانی اگر شاهنامه نخوانده باشد یا حافظ و مولانا یک‌چیزی را کم دارد و من به جناب مهندس این را گفتم که مکتوبات شما ما را بی‌نیاز نمود. خوب چرا این را می‌گویم. بنده اکثر کتاب‌های جهان‌بینی و عرفای قدیمی را خوانده‌ام و به این نتیجه رسیده‌ام و این کتاب‌ها یک‌طرف و تعریفی که سردار از نفس دارد موضوع دیگری است و در یک طبقه دیگر قرار دارد و بسیار کامل‌تر و جامع‌تر است. به من با زبان بی‌زبانی می‌گوید؛ جای دیگر نگرد، اصلش اینجاست در کنگره. اگر می‌خواهی عمر و زمان را برای یافتن بگذاری بر مکتوبات کنگره بیشترین وقت را بگذار و مفاهیم آن را بیشتر درک و فهم کن. وقتی می‌خواهی کتاب دیگر را بخوانی باید از راهنما مشورت بگیری و کتاب‌هایی ممکن است شمارا ناامید و حتی به‌سوی خودکشی سوق دهد. در حال حاضر ره‌جویی دارم که سه سال است ایشان را می‌خواهم سرخط بیاورم اما نمی‌شود و علتش خواندن کتابی بود که سرخود خواند و ضربه‌ای بر خود وارد نمود؛ بنابراین اگر کنجکاو هستید که بدانید سراغ فردی بروید که دانش بالایی دارد و برای خواندن از ایشان مشورت بگیرید.

5. احساس و لذتی که از لژیون حال حاضر دارید، قابل قیاس با لژیونی که تازه تأسیس نموده بودید است؟

من معتقدم که سطح آموزش به‌طورکلی باهم بالا می‌رود و همچنان که دیده‌بان‌های سال اول و در حال حاضر متفاوت هستند، هرچند برخی از انسان‌ها عوض نشده باشند. الآن سطح آموزش به حدی رسیده که سفر اولی و دومی و همین‌طور افراد در جایگاه بالاتر پیشرفت نموده. حس کار من در لژیون همان است، یعنی من با همان تازگی، شوق و علاقه وظیفه‌ام را همانند روز اول انجام می‌دهم.

6. برداشت شما از سی‌دی‌های آموزشی؟

من همیشه برای گرفتن سی‌دی‌های جدید بی‌قراری دارم، اگر کاری هم در آکادمی نداشته باشم، برای گرفتن سی دی جدید حتماً به آکادمی می‌روم. سردار می‌گوید؛ پیام برای کسانی که به دنیای تازه قدم نهاده‌اند. ما که وارد دنیای جدیدی به اسم کنگره شده‌ایم این تازگی در سی‌دی‌ها برای ما به وجود می‌آید. دانش نو پیوسته تازگی دارد.

7. خیلی ممنون و متشکر از وقتی‌که امروز در اختیار بنده قراردادید، کلام آخرتان را خواهیم شنید؟

من همیشه گفته‌ام پیام اساتید به‌دقت و ظرافت پیام‌های آسمانی است و در این موضوع سرسوزن تردید ندارم و در کتاب عبور از منطقه 60 درجه این را نوشته‌ام؛ این‌یک بازخوانی دوباره از پیام‌های آسمانی است و از عرفای آن سری و این سری. همان‌هایی که در قید حیات نیستند و هستند. من می‌خواهم این را بگویم؛ گاهی اوقات به جناب مهندس این مطلب را می‌گویم که نمی‌توانم در این پیام‌ها عمیق شوم و زیاد فکر کنم. چون من ازیک‌طرف وحشت می‌گیرم و از اینکه ما با چه اساتیدی در طرف هستم و در چه روزگاری. گاهی پیام‌هایی که می‌دهند به افراد خاص می‌دهند و من بزرگ‌ترین آرزویم این است که؛ ما آن‌قدر بفهمیم که قبله‌مان را گم نکنیم. اساتید نگهبانانی هستند که از ماورا به جهت فرمان در شرایط خاص با ابواب‌جمعی خالص خودشان در زمین حاضر و طبق فرمان انجام‌وظیفه می‌نمایند. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

تهیه گزارش؛ مسافر سعید

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
چهارشنبه 20 دی 1396 21:19
آموزش گرفتن در محضر شما استاد عزیز افتخار بزرگی هست. از تمام زحماتی که در کنگره متحمل میشین برای ما و مسافرها از شما ممنونم و امیدوارم همیشه سلامت باشید و بازهم به همگی ما دانایی موثر آموزش بدین. خداقوت به عزیزان وبلاگ و بخش مصاحبه که خدمت صادقانه انجام میدن
فریدون رفائی چهارشنبه 20 دی 1396 14:33
سپاس از استاد عزیزم و سعید عزیز
بشیر چهارشنبه 20 دی 1396 11:32
درود خداقوت بسیار عالی بود
مسافر چهارشنبه 20 دی 1396 11:28
اقا سعید ممنون از زحمات شما
ممنون و سپاسگزار از جناب زهرایی بابت انتقال دانش و تجربیاتشون
هر دو عزیز پاینده و پایدار باشید
سعید بابایی سه شنبه 19 دی 1396 22:15
حس ، صوت و نور برگرفته از کلام عشق را در هنگام مصاحبه با شما و تایپ این گزارش به واقع با تمام وجود احساس نمودم . ممنون از وقتی که در اختیار بنده قرار دادید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: